Kamień nefrytu 50mm

Dostępność: 19
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 8,99 zł 8.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kamień nefrytu 50mm

Akcesoria służące do stylizacji rzęs to nie tylko płatki, taśmy, czy szczoteczki. Stylizacja rzęs pochłania stosunkowo dużo czasu, a podczas całego procesu używany jest klej. Aby czas możliwości jego użytkowania był dłuższy, a tym samym praca stylistki bardziej komfortowa, używany jest kamień nefrytu. To niezwykłe akcesorium ma swoją historię, ale to jego właściwości są tu najważniejsze.

Czym jest kamień nefrytu? 

Tak samo, jak bursztyn w Polsce, tak nefryt jest popularny w Chinach. To właśnie tam kamień ten używany jest do umieszczania go w ozdobach biżuteryjnych. Historia nefrytu sięga odległej przeszłości. Jego funkcje kiedyś były zgoła różne od tych współczesnych. Niezwykła powierzchnia nefrytu nie pozwoliła go kształtować w dowolny sposób, jednak ludzie znaleźli sposób i żmudnie szlifując jego strukturę, osiągali bardziej lub mniej zadowalające efekty podczas tworzenia narzędzi i broni.

Kamień ten jest symbolem życia, a w Chinach dodatkowo pełnił kiedyś funkcję amuletu wzmagającego siły życiowe i dodatkowo chroniącego przed wszelkimi chorobami. Dziś jest to już tylko historia. Ten zielonkawy, nieprzezroczysty i niezwykle twardy kamień służy dziś zupełnie innym celom. Nie tylko jubilerskich, bo również kosmetycznym.

Po co stylistka rzęs powinna mieć kamień nefrytu?

Wszystkie sztuczne rzęsy są aplikowane dzięki profesjonalnym klejom. Kleje te muszą szybko schnąć ze względu na charakter zabiegu. Kłóci się to jednak ze specyfiką wykonania zabiegu, podczas którego klej musiałby być cały czas otwarty lub szybko nakładany. Byłoby to bardzo niewygodne, dlatego w celu przedłużenia użyteczności kleju używany jest właśnie kamień nefrytu. W jaki sposób? Kamień ten ma właściwości chłodzące, a jego powierzchnia jest niezwykle gładka. Dzięki tym dwóch cechom klej, który zostaje nałożony na kamień, znacznie dłużej zachowuje swoje właściwości i nie zasycha. Pozwala to stylistkom rzęs na spokojną, efektywną pracę przy zachowaniu minimum potrzebnego produktu. Rzęsy z pomocą tego kamienia będą przyklejone precyzyjnie i trwale.

Średnica: 50mm

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium