Czy przedłużanie rzęs HIT czy KIT?

6
Przedłużanie rzęs HIT czy KIT?

Czy przedłużanie rzęs HIT czy KIT?

Jesteś fanką przedłużanych i zagęszczonych rzęs?

Chciałabyś mieć piękne spojrzenie, ale wciąż się wahasz czy warto?

A może obserwując innych na ulicy jesteś zdecydowanie na nie?

 

Postaramy się w kilku prostych słowach przybliżyć Ci istotę całego zabiegu przedłużania rzęs.
Stylizacja rzęs to bardzo obszerne pojęcie obejmujące nie tylko przedłużanie rzęs, ale również ich zagęszczanie oraz, co najważniejsze, modelowanie spojrzenia.

 

O przedłużaniu rzęs mówimy wtedy, kiedy Twoje rzęsy są krótkie. Czym kieruje się stylistka rzęs dobierając Tobie finalną długość Twoich przedłużonych rzęs?

  • budową Twojego oka, jego wielkością i osadzeniem,
  • kondycją Twoich rzęs naturalnych i ich naturalną długością – nie należy przedłużać rzęsy naturalnej więcej niż o 2-3 mm,
  • Twoimi preferencjami – naturalny look czy może bardziej glamour.

 

Kiedy zatem mówimy o zagęszczaniu rzęs? Czy przedłużanie rzęs wyklucza zagęszczanie rzęs?

Aby zagęścić rzęsy naturalne, czyli powiększyć ich objętość, używamy różnych technik i metod. Są to tzw. metody objętościowe. Dzielimy je na:

  • metoda 1:1 – inaczej zwana klasyczną. Do Twojej jednej rzęsy naturalnej zostaje przyklejona jedna rzęsa syntetyczna. Ta metoda pięknie podkreśli Twoje spojrzenie. Dedykowane paniom o gęstych rzęsach naturalnych lubiących naturalny look,
  • lekkie objętości – metoda 2-3D. Do Twojej jednej rzęsy naturalnej zostają przyklejone 2 lub 3 cieniutkie rzęsy syntetyczne. Dzięki temu rzęsy nabierają puszystości i objętości, a spojrzenie staje się mocniej podkreślone,
  • większe objętości – metoda 4-6D. Do Twojej rzęsy naturalnej zostają przyklejone 4, 5 lub 6 rzęs syntetycznych. Rzęsy syntetyczne używane przy tej metodzie są bardzo cieniutkie,
  • mega volume – metoda powyżej 6D. Jest to bardzo mocny look, polecany na specjalne okazje.

Można jednocześnie przedłużyć i zagęścić rzęsy naturalne. Jedno nie wyklucza absolutnie drugiego. Ale... zadaniem stylistki jest przede wszystkim jakość i bezpieczeństwo! Metodę oraz długość dobiera się zawsze indywidualnie do klientki. Jeśli jesteś tą szczęściarą o pięknych długich rzęsach lecz prostych, to nie ma sensu ich już przedłużać. Wystarczy odpowiednio je zagęścić, podkręcić i gotowe.

 

Wisienką na torcie jest modelowanie oczu.

Zapewne nie raz i nie dwa spotkałaś panią na ulicy z przedłużonymi rzęsami, gdzie efekt nie powalił Cię na kolana.

Dlaczego?

Bo najpierw „szły rzęsy, a potem dopiero ich posiadaczka”.

Bo oko zamiast świeżego, zalotnego spojrzenia wyglądało na ciężkie, chore i wiecznie zaspane.

Cała tajemnica tkwi w modelowaniu. Istnieją różne schematy, które stylistki poznają na szkoleniach i eventach branżowych. Sztuką jest umiejętne dopasowanie schematu do Twoich oczu oraz przeniesienie go i zmodyfikowanie w taki sposób, aby był on idealnie dopasowany do Ciebie. Aby Twoje spojrzenie było integralną częścią Ciebie.  Codzienną częścią Twojej garderoby.

Czy należy się obawiać wizyty u stylistki rzęs?

Absolutnie nie. Należy natomiast wybrać świadomie. Jeżeli są kwestie, których się obawiasz, umów się na konsultacje. Profesjonalna stylistka na pewno z przyjemnością rozwieje Twoje wątpliwości i przedstawi Ci stylizację dopasowaną indywidualnie do Ciebie.

Komentarze do wpisu (6)

20 lutego 2021

Bardzo fajny blog :)

8 marca 2021

Dla mnie przedłużanie rzęs to HIT :) Uwielbiam naturalnie przedłużone rzęsy, mało kto zauważy a ja rano mam więcej czasu dla siebie i nie muszę malować oka :)

9 marca 2021

Jak dla mnie rzęsy to HIT :) Kocham je nosić

12 marca 2021

Dla mnie rzęsy to hit, uwielbiam je mieć na oczach mych :)

2 kwietnia 2021

bardzo fajny blog :)

2 czerwca 2021

Ja osobiście lubię przedłużyć sobie rzęsy na szczególne okazje. Moje oczy wtedy przykuwają wzrok :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl