Lato - jak pracować z klejem do rzęs i nie zwariować?

0
Lato - jak pracować z klejem i nie zwariować?

💥 Lato - jak pracować z klejem do rzęs i nie zwariować? 💥

Każda profesjonalna stylistka rzęs szuka dla swoich klientek jak najbardziej korzystnych rozwiązań. Praca i uzyskane efekty są wizytówką salonu. Jednym z kluczowych elementów w osiągnięciu idealnego efektu końcowego jest dobór odpowiedniego kleju do rzęs. O ile zimą zadanie wydaje się uproszczone, o tyle wybór kleju do rzęs letnią porą, to dla wielu nie lada wyzwanie. Jak radzić sobie z klejem w upalne temperatury? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Gotowi na garść praktycznej wiedzy? Zaczynamy! 

Klej - dlaczego jest tak ważny? 

W całej stylizacji rzęs klej, na którym pracujemy, odgrywa pierwszoplanową rolę. Dlatego właśnie, musimy ufać produktowi w stu procentach. W przeciwnym wypadku, najbardziej precyzyjna aplikacja rzęs nie będzie zadowalająca. Jeśli zatem nie jesteśmy w stanie obdarzyć kleju na którym pracujemy całkowitym zaufaniem, należy go zmienić. Trud naszej pracy włożonej w daną stylizację, nie powinien być zaprzepaszczony przez złe utwardzenie. Klej, który nie spełni swojej roli, będzie powodem frustracji naszej, a przede wszystkim naszych klientek.

Sprawdzone metody na radzenie sobie z klejem letnią porą.

Poznaj parę prostych zasad i trików, dzięki którym będziesz w stanie idealnie dopasować klej do rzęs w nawet najbardziej upalne i wymagające dni w roku. Latem, nawet najbardziej potulny i ulubiony klej, potrafi stać się niezwykle krnąbrnym współpracownikiem. Dzieje się tak za sprawą warunków atmosferycznych, a dokładnie przez wilgotność powietrza. 

Polimeryzacja kleju 

Dobrym rozwiązaniem na pracę latem będzie wybór klejów o wolniejszej polimeryzacji. Takie produkty są o wiele mniej zależne od panującej w pomieszczeniu temperatury. Już kleje o polimeryzacji wynoszącej 2-3 sekundy, będą jak najbardziej odpowiednie. Dzięki temu, nawet jeśli w naszym salonie będą panować iście tropikalne warunki, nasz klej spisze się na medal. 

Szybkoschnący klej- czy oby na pewno odpowiedni? 

Zastanowić się warto, co w praktyce oznacza klej szybkoschnący. Dla wielu osób wydaje się, że jest to zaleta. Natychmiastowe utwardzenie, które pozwoli uzyskać zamierzone efekty bez trudności w aplikacji sztucznych rzęs w dokładnie przez nas wybranym punkcie, to sama korzyść. Jednak, szybkoschnący oznacza, że już podczas drogi do rzęs naturalnych, klej zaczyna zasychać. Prowadzić to może do sypania się rzęs podczas ich czesania, ponieważ klej podczas aplikacji będzie już zaschnięty. Taka sytuacja może wystąpić zwłaszcza latem, kiedy to wysoka temperatura otoczenia dodatkowo przyspiesza proces schnięcia. 

Kropla kleju 

Aplikacja kropelki kleju na specjalistyczne przyrządy z jakich korzystamy, w wysokich temperaturach ma duże znaczenie. Dlaczego? W letnie dni klej o wiele szybciej traci swoje właściwości. Dlatego musimy zwracać uwagę na czas podczas stylizacji rzęs letnią porą. Zbyt długie korzystanie z tej samej kropli kleju może powodować nietrwałość aplikacji. Co więcej, każda profesjonalistka zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, że praca na tzw. "gluciejącym" kleju, to prawdziwa zbrodnia dla jakości naszej pracy. 

Alternatywne rozwiązanie w zasięgu rąk

Tak naprawdę, dopiero praktyka pozwoli nam na zorientowanie się, jaki konkretnie klej będzie pozwalał nam na komfortowe warunki pracy letnią porą. Dlatego właśnie, by zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, w szufladzie swojego salonu warto posiadać dwa, trzy inne kleje do rzęs. Kiedy jeden z nich nas zawiedzie, nie będziemy musiały z sercem na ramieniu kończyć zaczętej stylizacji. W takim przypadku ratunek będzie czekał na wyciągnięcie naszych rąk - zmiana kleju może okazać się prawdziwą ulgą i wytchnieniem. Co ważne, wybierając kleje "awaryjne", warto postawić na różnorodność, a więc inne wymagania każdego wariantu, co do optymalnej pracy. 

Świadomość panujących warunków atmosferycznych we własnym salonie 

Oprócz profesjonalnych produktów do stylizacji rzęs, warto także odpowiednio zadbać o warunki panujące w naszym salonie, a przede wszystkim mieć możliwość ich sprawdzania. Właśnie dlatego, warto posiadać stację pogodową. Nie jest to duża inwestycja finansowa, a pozwoli na perfekcyjne przygotowanie się do aktualnej pogody. Dobre rozeznanie to podstawa, by dobrać odpowiedni klej. Informację o optymalnych warunkach pracy dla danego kleju uzyskamy od producenta. W przeważającej ilości produktów, takie dane znajdziemy na załączonym opakowaniu. 

Każdy profesjonalista, bez względu na branże, doskonale zdaję sobie sprawę, że największą rolę odgrywają szczegóły i detale. Podobnie w przypadku stylizacji rzęs. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium