Jak szybko uzyskać dotację na otwarcie salonu kosmetycznego?

0
Jak szybko uzyskać dotację na otwarcie salonu kosmetycznego?

💥 Jak szybko uzyskać dotację na otwarcie salonu kosmetycznego? 💥

Chciałabyś w końcu przejść na swoje i otworzyć swój gabinet? Jeśli wstrzymuje Cię brak funduszy, to rozwiązaniem może być dotacja z urzędu pracy. Sprawdź, ile wynosi, na co możesz ją przeznaczyć i co zrobić, aby uzyskać dofinansowanie.


O jaką dotację możesz się ubiegać?

Wysokość dofinansowania zależy od konkretnego urzędu pracy. Choć maksymalnie jest to 6-krotność średniego wynagrodzenia. To niestety, niewiele urzędów ma do zaoferowania właśnie tę kwotę (w tej chwili ok. 33 tys. zł). Z reguły dotacje wahają się w przedziale 16-25 tys. zł.


Na co możesz wydać dofinansowanie z PUP?

Dotację możesz przeznaczyć na wyposażenie swojego salonu. Chodzi przede wszystkim o zakup niezbędnych urządzeń i sprzętów (np. fotel kosmetyczny, autoklaw, myjka ciśnieniowa, taboret kosmetyczny, recepcja). Co więcej, dofinansowanie możesz także wydatkować na zakup materiałów i towarów (np. kosmetyki, kleje, rzęsy, waciki etc.). Pamiętaj jednak o tym, że na zakup materiałów
możesz przeznaczyć określony procent dotacji. W zależności od urzędu może być to np. 30% wnioskowanej kwoty.

Oczywiście żadna działalność nie może obejść się bez skutecznego marketingu. Tu z pomocą także przychodzi dofinansowanie. Część dotacji możesz skierować na zakup materiałów reklamowych (m.in. ulotki, szyld, oklejenie witryn, stronę www).

Dodatkowo jeśli lokal wymaga odświeżenia, część dofinansowania z powodzeniem przeznaczysz na adaptację, czyli prace remontowe. Miej na uwadze jednak, że nie w każdym urzędzie pracy jest to wydatek akceptowalny.


Jak uzyskać dofinansowanie na otwarcie salonu?

Zwróć uwagę, że dla urzędu pracy duże znaczenie przy ocenie wniosku ma zgodność Twojego doświadczenia i wykształcenia z planowaną działalnością gospodarczą. Dlatego we wniosku podkreśl swoje umiejętności. Wymień ukończone szkolenia i kursy, a także szkoły kosmetyczne, jeśli je ukończyłaś. Dokładnie opisz poprzednie miejsca zatrudnienia i zakres obowiązków.

Następnie szczegółowo opisz swój pomysł na biznes. Scharakteryzuj zakres usług, wskaż, kto będzie Twoim klientem (określ płeć, wiek, lokalizację, status społeczny i majątkowy). Opisz rynek, na którym chcesz działać. Wymień swoich konkurentów, opisz ich mocne i słabe strony, pokazując swoje przewagi. Wspomnij o sposobach reklamy, a także przygotuj poprawną analizę finansową.


Jakie załączniki dołączyć do wniosku?

Pamiętaj o załącznikach, które musisz dołączyć do wniosku. Są to m.in. kserokopie certyfikatów ukończonych szkoleń, xero świadectwa szkolnego lub dyplomu ukończonych studiów, kserokopia dokumentu potwierdzającego posiadanie lokalu.

Dodatkowo do wniosku warto dołączyć referencje z poprzednich miejsc pracy, portfolio wcześniejszych realizacji, a także listy intencyjne lub przedwstępne umowy o współpracy. To znacznie poprawia szanse na otrzymanie dotacji. 


Na jaką formę zabezpieczenia dotacji się zdecydować?

Jeśli ubiegasz się o dotację z urzędu pracy, to miej na uwadze konieczność wyboru formy zabezpieczenia przyznanego dofinansowania. To instrument, który umożliwia urzędowi pracy dochodzenie roszczeń, w przypadku złamania któregokolwiek z postanowień umowy.

Możesz zdecydować się na akt notarialny, poręczenie, weksel z poręczeniem wekslowym, blokadę konta, gwarancję bankową i zastaw na prawach lub rzeczach. Każda z form zabezpieczenia wymaga spełnienia określonych warunków. Jeśli wybierzesz blokadę konta, to na swoim rachunku w banku musisz posiadać gotówkę w wysokości 120% wnioskowanej kwoty.


Podsumowanie

Dotacja z urzędu pracy jest obecnie najszybszą drogą do uzyskania bezzwrotnego kapitału na uruchomienie własnego biznesu. Możesz przeznaczyć ją na zakup wyposażenia do salonu, reklamę czy adaptację lokalu. Szczegółowo opracuj wniosek, zwróć uwagę na załączniki i wybierz formę zabezpieczenia dofinansowania. Dołącz portfolio i referencje, aby zwiększyć swoje szanse.


Notka o mnie:

Jestem Michał i od 10 lat pomagam uzyskać dofinansowanie na start działalności gospodarczej. Przez ten czas pomogłem klientom z 27 branż. Jedną z moich ulubionych jest właśnie branża kosmetyczna.


Więcej informacji o mnie znajdziesz tu:
www.krb.edu.pl

Masz pytania odnośnie dofinansowania? Napisz na mojego maila: kontakt@krb.edu.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl