Jak rozpocząć karierę stylistki rzęs?

1
Jak rozpocząć karierę stylistki rzęs?

💥 Jak rozpocząć karierę stylistki rzęs? 💥

Praca stylistki to pasjonująca przygoda, która każdego dnia jest w stanie przynieść nam wiele radości i satysfakcji z zadowolenia naszych klientek. By jednak móc zbierać obfite plony swojej pracy, w pierwszej kolejności należy się do niej odpowiednio przygotować. Jak zatem rozpocząć karierę stylistyki? Jakie kroki należy podjąć, by móc stać się profesjonalną, wykwalifikowaną stylistką, do której ciężko o wolny termin bez wcześniej rezerwacji? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Inwestycja we własny rozwój - zacznij od zdobycia odpowiedniej wiedzy 

Stylista to zawód, który wymaga od nas profesjonalnej, wykwalifikowanej wiedzy, oraz bardzo dobrych nawyków oraz "pewnej ręki". Warto więc na samym początku znaleźć dla siebie firmę szkoleniową cieszącą się powszechnym uznaniem, która nauczy nas perfekcyjnego zagęszczania oraz przedłużania rzęs. Ogromną rolę odgrywa tutaj poziom szkolenia. W związku z tym, wybór powinien być przemyślany, oparty na opiniach innych stylistek bądź osób, które uczestniczyły w szkoleniu oferowanym przez daną firmę. Wysokiej jakości produkty, atrakcyjne ceny i ciągły rozwój firmy szkoleniowej, warunkują szkolenia na najwyższym poziomie. 

Instruktor - kompleksowa naukowa od A do Z

Jeśli zdecydujemy się już na konkretną firmę szkoleniową, warto postawić na najbardziej doświadczonego instruktora, który pokaże nam kompleksowo prawidłowe wykonanie zabiegu. Jak poznać, że mamy do czynienia z profesjonalistą? Wystarczy spojrzeć na pracę jego kursantów oraz zamienić z naszym potencjalnym instruktorem parę zdań.  Prócz przekazania wiedzy teoretycznej, większość szkolenia opiera się na części praktycznej. Wielogodzinna nauka pozwala na opanowanie różnych technik, dzięki czemu rzęsy naszych klientek będą prezentować się wyjątkowo atrakcyjnie. Instruktor zazwyczaj zaczyna od podstawowych metod przedłużania rzęs metodą 1:1, która jest bazą do nauki pozostałych metod. Po paru miesiącach praktyk i odpowiedniego przygotowania nadjedzie czas na szkolenie z metod objętościowych, ekspresowych czy przedłużania rzęs dolnych.

Samodzielna praca - postaw na jakość i precyzję wykonania

Po ukończeniu szkolenia przychodzi czas na samodzielną pracę. By móc wyróżnić się na tle konkurencji postaw na najwyższą jakość oferowanych usług, dokładność i precyzję wykonywanych zabiegów. Pomimo tego, że początki mogą być najtrudniejsze, a odnalezienie się w nowej roli będzie wymagało trochę czasu, warto jednak być pewnym siebie i uśmiechać się do nowo przybyłych klientek. Każda kobieta, która przyjdzie do naszego salonu, pragnie czuć, że oddaje się w ręce prawdziwego profesjonalisty. Musimy więc otoczyć ją poczuciem bezpieczeństwa, pokazać, że mamy odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, które sprawia, że opuści nasz salon z ogromnym uśmiechem na ustach. 

Reklama dźwignią handlu

Prócz tego, że doskonale odnajdziemy się w roli stylistyki, musimy także zadbać o odpowiednią reklamę oferowanych przez nas usług. W związku z tym, warto wykonywać zdjęcia przed oraz po wykonaniu swojej pracy. By móc pochwalić się efektami swojej pracy, warto założyć ekskluzywny album, który będzie tworzył nasze portfolio, jak również stworzyć własną stronę internetową oraz profil na mediach społecznościowych, który pozwoli na doskonałą reklamę naszych stylizacji oraz zdobycie nowych klientek. 

Co więcej, warto także wprowadzić zniżki i rabaty dla stałych klientek, które polecają nasze stylizację i zachęcają swoje znajome czy rodzinę do skorzystania z naszych usług. Powinny one otrzymywać od nas atrakcyjne rabaty i zniżki. To spowoduję, że zarówno my będziemy mieć pełne ręce roboty, a nasi klienci będą bardzo zadowoleni z uzyskanego efektu swoich rzęs oraz zapłaconej za nie ceny. 

Miła aranżacja salonu ma znaczenie! 

Prócz najwyżej jakości stylizacji, warto zadbać także o aranżację wnętrz naszego salonu. Klientki prócz tego, że przychodzą do stylistki upiększyć swój wizerunek, dodatkowo traktują ten czas jako moment relaksu i oderwania od codziennych obowiązków i spraw. Dlatego aranżacja naszego salonu oraz warunki zapewnione podczas wykonywania zabiegu powinny być także przemyślane. Relaksacyjna muzyka, zapalone świece, miły zapach unoszący się w salonie czy filiżanka aromatycznej, świeżo mielonej kawy sprawią, że każda klienta będzie zachwycona pobytem w naszym salonie. 

Jak rozpocząć karierę stylistki? Przede wszystkim wiedza, rozwój, zdobycie doświadczenia a później jakość wykonania swoich prac. Pomimo ogromnej konkurencji na rynku, serce i zaangażowanie włożone w prace pozwoli na osiągnięcie sukcesu w niedługim czasie. Do dzieła!. 

Komentarze do wpisu (1)

27 lipca 2022

Bardzo przydatny artykuł. Rozwiał moje wszystkie wątpliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium